ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟΥ

Airtickets

Translate BLOG to any language you want!!!

Κυριακή 10 Μαρτίου 2024

Ο Γιώργος Γιακουμάκης έκανε χατ τρικ σε 19 λεπτά και χάρισε τη νίκη στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ

Ο Γιώργος Γιακουμάκης ήταν εξαιρετικός, με τον διεθνή Έλληνα επιθετικό να πετυχαίνει χατ τρικ σε μόλις 19 λεπτά στη νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ απέναντι στην Νιου Ίνγκλαντ με σκορ 4-1 για το πρωτάθλημα του MLS.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης υπέγραψε τη πρώτη νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ στο φετινό πρωτάθλημα του MLS, με τον διεθνή Έλληνα επιθετικό να σκοράρει τρία γκολ, στην εντός έδρας επικράτηση της ομάδας του απέναντι στην Νιου Ίνγκλαντ 4-1.

Ο Γιακουμάκης στο 55΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το πρώτο του γκολ στο παιχνίδι, ενώ πέντε λεπτά αργότερα πέτυχε και δευτερο γκολ. Το χατ τρικ ολοκληρώθηκε στο 74΄ με τον ίδιο να γίνεται ένα κουβάρι από τους συμπαίκτες του, ενώ το κοινό του γηπέδου τον αποθέωσε.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ στο φετινό πρωτάθλημα του MLS, με τον Γιακουμάκη από την πλευρά του να φτάνει τον Λιονέλ Μέσι στην κορυφή των σκόρερ με τρία τέρματα.