Airtickets

Translate BLOG to any language you want!!!

Κυριακή 10 Ιουνίου 2012

Νίκησε η Αργεντινή και το... ποδόσφαιρο

Σε ένα ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου που διεξήχθη στο "ΜetLife" της Νέας Υόρκης, η Αργεντινή επικράτησε 4-3 της Βραζιλίας. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Λιονέλ Μέσι που σημείωσε τρία γκολ.

BRAZIL 3-4 ARGENTINA Match highlights HD 09.06... από vik2003

Η "σελεσάο" άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με κοντινό σουτ του Ρομούλο, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, αλλά ο Μέσι ανέτρεψε τα δεδομένα μέσα σε ένα τρίλεπτο (31'-34') με ισάριθμες κοντινές προσπάθειες.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πλασέ του Όσκαρ στο 56' και ξαναπήραν το προβάδισμα στο 72' με εν κινήσει σουτ του Χουλκ στο 72' (φέρει τεράστια ευθύνη ο Ρομέρο).

Εντούτοις η χαρά των Βραζιλιάνων δεν κράτησε πολύ, αφού τρία λεπτά αργότερα ο Φερνάντες με κεφαλιά έκανε το 3-3 και στο 84' ο Λιονέλ Μέσι με εκπληκτικό, ψηλοκρεμαστό σουτ χάρισε τη νίκη γοήτρου στην ομάδα του.

Το μοναδικό μελανό σημείο της αναμέτρησης έγινε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όπου οι Λαβέτσι και Μαρσέλο συνεπλάκησαν και αντίκρισαν την κόκκινη κάρτα του διαιτητή.